Aktüel

Başka Sinema ve BluTV, Sinemayı Eve Getiriyor!

Başka Sinema’nın yeni filmleri BluTV’de olacak! Coronavirüs pandemisi nedeniyle neredeyse bütün dünyada sinema salonları kapatılmış durumda. Sosyal mesafeyi korumak ve salgının artmaması için alınan bu kararlar ülkemizde de uygulanıyor. Sinema..

Başka Sinema ve BluTV, Sinemayı Eve Getiriyor!

Başka Sinema’nın yeni filmleri BluTV’de olacak!

Coronavirüs pandemisi nedeniyle neredeyse bütün dünyada sinema salonları kapatılmış durumda. Sosyal mesafeyi korumak ve salgının artmaması için alınan bu kararlar ülkemizde de uygulanıyor. Sinema salonları kapalı ve mecbur kalmadıkça insanların dışarı çıkmaması istenmiyor. Durum böyle olunca sinema salonları ve yapımcılar da ekonomik olarak büyük bir zararın eşiğinde. Bu sebeple Başka Sinema ve BluTV bir uygulama başlattı ve “Başka Sinema Salonda” etkinliğini yakında hizmete sunacağını duyurdu.

Sinemayı canlı tutabilmek için Başka Sinema ve BluTV’nin düzenleyeceği organizasyon 8 Nisan 2020 günü başlayacak ve salonlar açılana kadar devam edecek. Yeni filmleri evlerimize getirecek olan etkinlik, bağımsız sinemalara da destek olacak. Başka Sinema’nın beyaz perdeyle buluşamayan filmleri BluTV üzerinden evlerimize konuk olacak. BluTV üyesi olmaya gerek kalmayan gösterimler için, sinemaya gitmiş gibi bilet parası ödenecek ve bu paradan salonlarda gösterilmiş gibi şu an kapalı olan salonlara pay verilecek.

BluTV üzerinden alınan bilet karşılığı size verilecek süre boyunca film kiralanmış olacak ve her film 14 gün boyunca gösterimde kalacak. Yine Başka Sinema’nın en önemli etkinliklerinden biri olan Başka Çarşamba etkinliği de yine BluTV üzerinden gerçekleştirilecek. Alınan her bilet, şu an kapalı olan sinemaların varlığını sürdürmesi için bir katkı olacak. BluTV’nin işbirliği ve Kariyo & Ababay Vakfı’nın desteğiyle gerçekleşecek projeyle yeni filmler evinize gelecek ve yerli bağımsız sinemalar da desteklenmiş olacak. Proje, 8 Nisan 2020 tarihinde duyurulacak ilk film gösterimleriyle başlayacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL