MEKANLAR

Avrupa’nın Vazgeçilmez Parkurları

Şehrin trafiğinden stresinden kaçmak isterken tatil diye kalabalık yerlere gidenlerin aksine doğanın tam ortasına güzel yürüyüş parkurlarına gitmek isteyenlere özel bir liste hazırladık. Likya Yolu/TÜRKİYE Değil Türkiye’nin, Dünya’nın en iyi..

Avrupa’nın Vazgeçilmez Parkurları

Şehrin trafiğinden stresinden kaçmak isterken tatil diye kalabalık yerlere gidenlerin aksine doğanın tam ortasına güzel yürüyüş parkurlarına gitmek isteyenlere özel bir liste hazırladık.

Likya Yolu/TÜRKİYE

Değil Türkiye’nin, Dünya’nın en iyi trekking yollarından birisi olan Likya yolu toplam uzunluğu 509 KM. Dünyanın en iyi 10 trekking yolu içerisinde gösterilen Likya Yolu, müthiş Ege ve Akdeniz manzarası, Antik şehirleri, muhteşem yeşili, misafirperver köy halkı ile adeta bu güzellikte kafayı yiyeceğiniz tek kelime ile harika bir parkur.

Gr 20/KORSİKA

Daha önce Korsika diye bir yer duymamış olabilirsiniz. Korsika Fransa’ya bağlı bir Akdeniz Adasıdır. Hatta bir zamanlar Osmanlı Devleti’nin hüküm sürdüğü Akdeniz adalarından bir tanesidir. GR 20 parkuru 180 KM uzunluğunda tepelerin ve göllerin arasında bir çok insanın halen keşfetmediği cennetten bir köşedir. Dik dağları ve genel olarak etrafın kayalık olması size bazı yerlerde güçlük çıkarabilir.

Walker’s Haute/FRANSA & İSVİÇRE

Fransa ve İsviçre arasında ki bu rota Alp Dağları’nın 12.000 metre yüksekliğine çıkan tepelerde, eşsiz güzellikteki vadi manzaraları ile, buzul dolu göller ve bir tablo gibi olan köy manzaralarından geçiyor. Yol boyunca bir çok farklı şarap tadacağınız, sıcak köy halkının leziz Fransız yemeklerini yiyebileceğiniz, hatta parkur üzerinde ahşap kulübelerde konaklayabileceğiniz doğa üstü bir yer. Avrupa’nın en çok tercih edilen yürüyüş parkuru.

Slovenian Mountain Trail/SLOVENYA

499 KM uzunluğunda ki bu uzun yolculuk yer yer büyük sık ormanların içinde geçse bile geneli dik ve zorlu dağ tırmanışları ile devam eder. Avrupalı dağcıların uğrak yeri olan bu parkur’un içerisinde 7 farklı zorlu parkur vardır. En zorlu parkuru ise Kamnik-Savinja’dır.

El Camino Del Rey/İSPANYA

Efsanevi yolu ile El Camino Del Rey. 759 KM uzunluğunda müthiş bir yolculuk. Başlangıçta Antik bir Roma Ticaret yolu olarak kullanılırdı. Daha sonrasında Camino bir Hacı yürüyüş yolu oldu. İspanya’nın en ünlü, uzun yürüyüş parkurudur. Bir kaç başlangıç noktası vardır. Yol üzerinde bir çok restoranlar, köyler bulunmakta. Bu yüzden sırt çantanızı tıka basa doldurmak zorunda değilsiniz. Aradığınız bir çok şeyi El Camino Hacı yolunda bulabilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL