SEYAHAT

Avrupa’nın en güzel kasabaları!

Avrupa’nın birbirinden güzel şehirleri eminiz ki seyahat listenizde var. Ancak gösterişli şehirleri gibi küçük kasabaları da mimarisi, tarihi ve kültürüyle görülmeye değer. Giethoorn – Hollanda Giethoorn, İtalya’nın Venedik kentini andıran..

Avrupa’nın en güzel kasabaları!

Avrupa’nın birbirinden güzel şehirleri eminiz ki seyahat listenizde var. Ancak gösterişli şehirleri gibi küçük kasabaları da mimarisi, tarihi ve kültürüyle görülmeye değer.

Giethoorn – Hollanda

Giethoorn, İtalya’nın Venedik kentini andıran kanalları, düzenli yerleşimi, minik köprüleri ve çiftlik evleriyle kusursuz bir masal köyü.

Amsterdam’dan iki veya üç trenle gidebileceğiniz Giethoorn, seyahat rotanızda olması gereken yerlerden.

Guimaraes – Portekiz

Guimaraes, Portekiz’in 12. yüzyıldaki ilk başkenti ve tarihi en iyi korunmuş yeri. Sakin ve huzurlu sokakları, manastırları, büyük eski sarayları ve UNESCO tarafından Dünya Mirası ilan edilen tarihi yerleriyle görmeniz gereken yerlerden.

Roscoff – Fransa

Roscoff, Fransa’nın en sevimli şehirlerinden biri. Manş Denizi ile çevrili yarımada üzerinde inşa edilen Roscoff, küçük vr gösterişli dekore edilen evlerle dolu bir kasaba.

Anghiari – İtalya

İtalya’nın Toskana bölgesine bağlı Anghiari ortaçağ köyü, tarihi, dar ve sakin sokaklarıyla görenleri kendine hayran bırakıyor.

Ünlü Anghiari savaşı ile bilinen bölge İtalya’nın en güzel köylerinden biri.

Nafplion – Yunanistan

Atina’nın güneyinde yer alan Nafplio Yunanistan’ın ilk başkenti ve en romantik şehirleri arasında sayılıyor.

Taş sokakları, çinili çatıları ve her yerlerden fışkıran rengarenk çiçekleri ile sizi kendisine çeken bir yer.

Mostar – Bosna-Hersek

Neretva Nehri’nin kıyısında yer alan Mostar, Hersek’in en büyük şehri ve başkentidir. Şehre ismini veren ünlü Mostar Köprüsü de gözalıcı mimarisi ve tarihiyle ziyaretçilerin en çok ilgisini çeken yerlerden.

Clovelly – İngiltere

İngiltere’nin Devon şehrinin Torridge bölgesinde şirin bir liman köyü. Dik, trafiğe kapalı Arnavut kaldırımlı ana caddesi ve kanal manzarasıyla da çok sayıda turist çekiyor.

Kenmare – İrlanda

Kenmare, İrlanda’nın Kerry bölgesinin güneyinde yer alan küçük bir kasaba.

Popüler turizm merkezlerinden olan bölgedeki işletmelerin birçoğu da turistlere hitap ediyor.

piran – slovenya

Slovenya’nın Adriyatik Denizi kıyısında, Piran Körfezi’nin güneybatısında bulunan Piran, Orta çağ mimarisinin zengin kültürel mirasını gösteren adeta bir açık hava müzesi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL