Aktüel

Aslı Enver hastalığıyla ilgili konuştu!

Adı eski basketbolcu Kerem Tunçeri ile aşk dedikodularına karışan oyuncu Aslı Enver sosyal medya hesabından takipçilerinin sorularını yanıtladı. Disleksi yani okuma ve öğrenme bozukluğu hastası olan Aslı Enver, “Çocukken bununla..

Aslı Enver hastalığıyla ilgili konuştu!

Adı eski basketbolcu Kerem Tunçeri ile aşk dedikodularına karışan oyuncu Aslı Enver sosyal medya hesabından takipçilerinin sorularını yanıtladı. Disleksi yani okuma ve öğrenme bozukluğu hastası olan Aslı Enver, “Çocukken bununla ilgili sorun yaşıyordum ama yıllar içinde bunun bir kusur olmadığını anladım” dedi.

Oyuncu Aslı Enver, karantina günlerinde pek çok meslektaşı gibi hayranlarıyla iletişimde olabilmek için Instagram hesabını aktif kullanan isimler arasında yer alıyor.

Enver, önceki gün sosyal medyadan hayranlarına, “Malum hepimiz evdeyiz, hadi sor” ifadelerini kullanarak sevenlerinin sorularını yanıtladı. Oyuncu, yüzünde estetik olup olmadığını merak edenlere, “Yok gözünüzün önünde büyüdüm zaten” dedi.

Aslı Enver, “Disleksi hastalığı (okuma ve öğrenme bozukluğu) sizi ne şekilde zorluyor? Senaryoları nasıl okuyorsunuz?” sorusuna şu sözlerle yanıt verdi: “Okuma zorluğum var, evet. Çocukken bununla ilgili sorun yaşıyordum ama yıllar içinde bunun bir kusur olmadığını anladım. Okumakta çok zorlanıyorsunuz ama zaman içinde kendinize uygun taktiklerle çözebiliyorsunuz. Ben senaryoların altını çizerek ve hemen ezberleyerek okuyorum. Pratikle bir şekilde kendi yolunuzu buluyorsunuz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL