Aktüel

Aşkın öğrettiği dersler!

İşte gerçek aşkın bize öğrettiği  dersler… Aşk beklentileri bırakmak demektir. Beklentiler sadece birine aşık olabilmeniz için sizin belirlediğiniz gerekliliktir. Ama gerçek aşkta beklenti yoktur ve sadece olduğu gibidir. Aşk, akışına..

Aşkın öğrettiği dersler!

İşte gerçek aşkın bize öğrettiği  dersler…

Aşk beklentileri bırakmak demektir. Beklentiler sadece birine aşık olabilmeniz için sizin belirlediğiniz gerekliliktir. Ama gerçek aşkta beklenti yoktur ve sadece olduğu gibidir.

Aşk, akışına bırakmayı gerektirir. Aşk sahip olmak değildir. Eğer seviyorsanız özgür bırakın. Dönerse sizindir. Dönmezse hiç sizin olmamıştır. İşte bu çok doğru. Aşk insanlara özgürlük vermelidir. Gerçek aşkta sahiplik yoktur.

Aşk, ilişki sürdürmeyi gerektirmez. Birine aşık olabilirsiniz ancak onunla anlaşamayabilirsiniz. Aşık olmak demek ilişki sürdürmek demek değildir. İlişkiyi sonlandırsanız da aşkınız devam ediyor demektir.

Aşkta kıskançlığın yeri yoktur. Sahibiyette olduğu gibi, kıskançlığın da aşkta yeri yoktur. Gerçek aşk, ilişkide güven demektir.

Aşk, korkusuzluktur. Aşk mutluluk, huzur ve tatmin demektir. Aşkta korkuya yer yoktur.

Aşk ihtiyaç ve istek değildir. Çocuklarımıza ihtiyaç ve istek arasındaki farkı öğretmeye çalışırız. Aynı durum aşk için de geçerlidir.

Aşk koşulsuzdur. Beklentiler ve sınırlamalar olmamalıdır. Koşulsuzca sevmek çok zordur ve pek çok insan bunu başaramaz.

Aşk diğer insanın ihtiyaçlarına da eşit derecede önem vermektir. Aşkta bencilliğe yer yoktur.

Aşk mevcut olan en güçlü duygudur. Aşk en güçlü titreşime sahip duygudur. Tamamen ve koşulsuzca aşık olursunuz.

Aşk, niceliğe değil niteliğe odaklanır. Uzun süreli ilişkiler, aşkın varlığının kanıtı değildir. Gerçek aşk çok kısa da sürebilir.

Aşk farklılıkları anlar ve kabullenir. Hepimiz farklıyız. Gerçek aşk, karşı tarafın farklılıklarını umursamaz ve kabullenir.

Aşk kendinizi iyi hissettirir. Pek çok insan, ilişki yaşamakla aşkı karıştırır. İlişkinizin olması gerçek aşkı yaşadığınız anlamına gelmez. Kıskançlık, sahibiyet, kavga ve sömürü varsa aşk yok demektir.

Aşkın empatisi vardır. Aşk derin empati içerir. Gerçekten aşık insanlar karşı tarafı kırmaz çünkü kendileri de acı çeker. Onların iyi hissetmesini ister.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL