SİNEMA

Aşk Sınır Tanımaz!

Önyargılarınızı kıracak, dünyaya sevgiyle bakmanızı sağlayacak birbirinden sürükleyici LGBT+ filmlerini sizler için seçtik. Call Me by Your Name – IMDb 7.9 17 yaşındaki Amerikan-İtalyan Elio Perlman, yaz tatilini ailesinin kuzey..

Aşk Sınır Tanımaz!

Önyargılarınızı kıracak, dünyaya sevgiyle bakmanızı sağlayacak birbirinden sürükleyici LGBT+ filmlerini sizler için seçtik.

Call Me by Your Name – IMDb 7.9

17 yaşındaki Amerikan-İtalyan Elio Perlman, yaz tatilini ailesinin kuzey İtalya’daki villasında klasik müzik besteleyerek, okuyarak ve arkadaşı Marzia ile flört ederek geçirmektedir. Elio, Greko-Roma kültüründe uzmanlaşmış seçkin bir profesör olan babası ve çevirmen olan annesi Annella ile bir arada olmaktan fazlasıyla memnundur. Elio’nun olgunluğu ve entelektüel birikimi, onu bir yetişkin gibi gösteriyor olsa da iç dünyasında biçimlenmemiş olan çok şey vardır. Bir gün doktorasını yapmakta olan Oliver, Elio’nun babasına yardım etmek için stajyer olarak yazlığa gelir. Elio ve Oliver’ın hayatlarını sonsuza dek değiştirecek olaylar, böylelikle başlamış olur.

Love, Simon – IMDb 7.6

Hepimiz gençlik yıllarımızda masalsı bir aşk yaşamayı hak ederiz. Ancak 17 yaşındaki Simon Spier için durum biraz daha farklı! Simon, henüz ailesine ve arkadaşlarına eşcinsel olduğunu açıklayamamış bir gençtir. Ailesinin vereceği tepkiden korkmak bir yana Simon, internet üzerinden konuştuğu bir sınıf arkadaşına aşık olmuştur. Ancak kimliğini gizli tutan bu sınıf arkadaşının kim olduğuna dair hiçbir fikri yok! Hayatındaki bu problemleri çözebilmek için ise radikal adımlar atması şart.

Alex Strangelove – IMDb 6.3

Film, lise son sınıf öğrencisi olan Alex’in başına gelenleri konu ediniyor. Alex, derslerinde başarılı olan bir öğrencidir. Üstelik harika bir kız arkadaşı ve eğlenceli arkadaşları vardır. Ancak gittiği bir partide eşcinsel olan Elliott ile tanışınca işler oldukça karmaşık bir hal alır. Yakışıklı ve çekici bir çocuk olan Elliott, Alex’e aşık olur. Elliott ile zaman geçirdikçe kendini keşfetmeye başlayan Alex, eğlenceli bir yolculuğa çıkar.

Beach Rats – IMDb 6.4

Beach Rats, Brooklyn’nin kenar mahallerininden birinde hasta babası ve annesiyle yaşayan Frankie’nin hayatını konu ediniyor. Frankie, evdeki sorunlarından kaçmak için serseri arkadaşlarıyla takılan bir gençtir. Annesi tarafından bir kız arkadaş bulması için baskı gören Frankie, yaşlı erkeklerle vakit geçirirken kendisini yeni bir dünyanın içerisinde bulur. Frankie’nin cinsel kimliğini keşfettiği bu film, sizi adeta içine çekecek.

Blue is the Warmest Colour – IMDb 7.7

15 yaşındaki Adele’in cinsel kimliğini keşfetme yolculuğunu anlatan film, listemizdeki en dikkat çeken LGBT filmleri arasında yer alıyor. Adele’in emin olduğu iki şey vardır: O bir kızdır ve kızlar erkeklerle çıkar. Bir gün kalabalık bir meydanda Emma’nın mavi saçlarını fark eden Adele, o an hayatının değişeceğini anlar. Emma ile aşk yaşamaya başlayan Adele, bu aşkı yetişkin bir kadın olarak yaşamaktadır. Ancak Adele, ne kendisiyle ne de ailesiyle barışabilmiştir. Abdellatif Kechiche tarafından yönetilen filmin başrollerini Léa Seydoux, Adèle Exarchopoulos ve Catherine Salée paylaşıyor.

Carol – IMDb 7.2

Orta yaşların güzelliğini süren Carol, 1950’li yılların New York’unda pek çok kadının imreneceği bir hayat sürmektedir. Sosyetenin zengin ve tanınmış isimlerinden biri olan Carol, kocasından boşanmak ister ve kızının velayetini alabilmek için savaşır. Therese ise henüz yolun başında olan genç bir kadındır. Bir butikte mağaza görevlisi olarak çalışmakta ve bu koca şehirde kimliğini aramaktadır. Bu iki farklı dünyaya ait kadının yolları, Manhattan’da lüks bir butikte kesişir. Carol, Therese’yi görür görmez genç kadının güzelliğinden etkilenir. Birbirine aşık olan bu kadını oldukça zorlu bir yolculuk beklemektedir.

God’s Own Country – IMDb 7.7

Film, bir Yorkshire yerlisi çiftçi ile Romen bir göçmen işçi arasında gelişen ilişkiyi konu ediniyor. Koyun çiftliği sahibi olan Johhny, hayatından bezmiş ve ıssızlıktan bunalmış bir gençtir. Romanyalı göçmen Gheorghe çiftliğe gelince, ikili arasında duygusal bir yakınlık başlar. Filmin başrollerinde ise Josh O’Connor, Alec Secareanu ve Gemma Jones yer alıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL