SEYAHAT

Araba yolculuğunda dikkat etmeniz gerekenler!

Araba ile seyahat yapmak hala birçok kişinin favorileri arasında. Arabanızın Düzenli Kontrolerini Yapın Araba ile yolculuk yapacaksanız her şeyden önce aracınızın kontrollerini tamamlamanız gerekiyor. Özellikle motor, direksiyon, pedal, lastik ve..

Araba yolculuğunda dikkat etmeniz gerekenler!

Araba ile seyahat yapmak hala birçok kişinin favorileri arasında.

Arabanızın Düzenli Kontrolerini Yapın

Araba ile yolculuk yapacaksanız her şeyden önce aracınızın kontrollerini tamamlamanız gerekiyor. Özellikle motor, direksiyon, pedal, lastik ve klima kontrolleri başlıca dikkat edeceğiniz aşamalar arasında yer alıyor.

Lastik Basıncını ve Mevsime Uygun Lastik Modelini Önemseyin

Her arabanın ideal bir lastik basınç değeri bulunuyor. Araba ile uzun ya da kısa yolculuk yapsanız gereken basınç değerini sağlamayı unutmayın. Lastiklerin ideal basınç değeri özellikle yol tutuşunuz açısından son derece önemli.

Takip Mesafesini ve Hız Limitlerini Göz Ardı Etmeyin

Aracınız seyir halindeyken bir an önce varış noktasına ulaşmak için hızlı gitmek isteyebilirsiniz. Ama bu süreçte önünüzdeki araç ile olan mesafesinin kilometre/saat cinsinden ölçümüne dikkat etmelisiniz. Önünüzdeki araç saatte 80 km hızla gidiyorsa aranızda en az 40 km saat hız farkı bulunmalı.

Rahat Kıyafetler Giyin

Yolculuğa çıkarken gidiş amacınıza göre şık ve göz alıcı kombinler yapmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Ancak rahat bir araba yolculuğu için şıklığı değil konforu göz önüne almanız gerekiyor. Bu nedenle yola çıkmadan önce dolabınızdaki en rahat kıyafeti ve ayakkabıyı belirlemeyi unutmayın.

Emniyet Kemerinizi Takmayı Unutmayın

Güvenli bir yolculuk için araca dair her detaya dikkat ederken emniyet kemerini ihmal etmemeniz son derece önemli. Bu nedenle aracınıza bindiğiniz andan itibaren arabadaki tüm yolcuların emniyet kemeri taktığından emin olun.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL