SİNEMA

Antalya Film Forum’a Yeni Projeler Eklendi!

Bu yıl Olena Yershova Yıldız direktörlüğünde yapılacak Antalya Film Forum’un Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu kategorisinde yarışacak projeler belli oldu. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin bağımsız yönetmen, yapımcı ve senaristleri..

Antalya Film Forum’a Yeni Projeler Eklendi!

Bu yıl Olena Yershova Yıldız direktörlüğünde yapılacak Antalya Film Forum’un Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu kategorisinde yarışacak projeler belli oldu.


Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin bağımsız yönetmen, yapımcı ve senaristleri uluslararası film profesyonelleriyle buluşturan fon ve network platformu Antalya Film Forum’un son kategorisinin adayları bugün açıklandı. Türkiye’den yapımcı ve yönetmenlere açık olan ve proje aşamasındaki kurmaca, canlandırma ve deneysel film projelerinin yarışacağı Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu’na bu yıl 97 proje başvurdu.


Yapımcı kimliğinin yanı sıra 20 yıldır İsrail Film Fonu’nun direktörlüğünü yürüten Katriel Schory, uzun yıllardır Almanya’daki MDM Film Fonu’nun yöneticisi olan senarist ve senaryo danışmanı Manfred Schmidt ve Türkiye’den yönetmen, senarist, yapımcı Şebnem Vitrinel ile senarist ve senaryo editörü Derya Yanmış’tan oluşan ön jüri, başvurular arasından 10 proje seçti.


Emine Emel Balcı’nın Buradayım, İyiyim, Ferit Karol’un Kumbara, İnan Temelkuran’ın 95 Yazı, Kenan Kavut’un Papaz Büyüsü, Mehmet Emin Timur’un Cemal, Murat Düzgünoğlu’nun Köpekle Kurt Arasında, Nazlı Eda Noyan’ın Kız Kardeşlerin Masalı, Pınar Yorgancıoğlu’nun Karanlıkta Islık Çalanlar, Ramin Matin’in Buhar ve Ümran Safter’in Son Celse, Antalya Film Forum’un Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu kategorisinde yarışacak.


Yapımcılara Cannes’da Network İmkânı


28-30 Ekim tarihlerinde, ana jüriye sunulacak olan projelerden 3’ü toplam 90 bin TL para ödülü kazanırken; bir proje de Color Up – Renk Düzenleme Ödülü’nü alacak. Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu’nda yarışan bir filmin yapımcısına da Cannes Film Festivali kapsamında düzenlenen Producer’s Network etkinliğine davet hakkı verilecek.


Uzun Metraj Kurmaca Work in Progress, Belgesel Work in Progress ve Sümer Tilmaç Antalya Destek Fonu kategorilerinde de projelerin yarışacağı Antalya Film Forum, 28-30 Ekim tarihlerinde 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında gerçekleşecek. Bu yıl 6.sı yapılan Antalya Film Forum’da toplam 530 bin TL para ödülünün yanı sıra, yan ödül desteği de sunulacak.


Antalya Film Forum Ödülleri


Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu (3×30.000 TL) 90.000 TL
Belgesel Work in Progress (3×30.000 TL) 90.000 TL
Kurmaca Work in Progress (80.000 + 40.000 TL) 120.000 TL
Sümer Tilmaç Antalya Destek Fonu 150.000 TL

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL