MEKANLAR SEYAHAT

Amsterdam Belediyesi gençlerin borçlarını satın alacak!

Amsterdam Belediyesi, gençleri borç batağından çıkarıp, eğitim ve projelerine yönelmesini sağlayacak çalışmasını açıkladı Belediye bağlantılı bir bankanın, alacaklılardan gençlerin borçlarını satın alması öngörülüyor. Araştırmalar ABD’de paralı eğitim veren üniversitelerin öğrencilerinin..

Amsterdam Belediyesi gençlerin borçlarını satın alacak!

Amsterdam Belediyesi, gençleri borç batağından çıkarıp, eğitim ve projelerine yönelmesini sağlayacak çalışmasını açıkladı Belediye bağlantılı bir bankanın, alacaklılardan gençlerin borçlarını satın alması öngörülüyor.

Araştırmalar ABD’de paralı eğitim veren üniversitelerin öğrencilerinin ömür boyu çalışsalar bile ödeyemeyecekleri borç batağına saplandığını, parasız eğitim ağırlıklı Avrupa’da bile gençlerin borca battığını ortaya koyarken, Hollanda’nın başkenti Amsterdam bu soruna çözüm getirmek için kolları sıvadı.

Alacaklılara borçları belediye bankasına devretmeleri için 750’şer euro teşvik verilecek.

Programa katılan her bir kişi, bir ‘rehber’ görevliyle birlikte çalışarak belediye tarafından satın alınan borçların geri ödenmesi, ertelenmesi ya da silinmesini yapılandıracak ‘kılavuz plan’ hazırlayacak. Gençler, kılavuz plana göre eğitimlerini ya da stajlarını başarıyla tamamlarsa, borçlarından daha fazla miktar silinecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL