SİNEMA VİDEOLAR

Alev almış bir genç kızın portresi filmi hakkında ilginç detaylar!

Sinemada eşcinsel temsillerin nadir olduğu şu devirde Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi filmi büyük önem taşıyor. Filmi izlemeden önce bilmenizde fayda olacak detayları sizlerle paylaşıyoruz. Alev Almış Bir Genç..

Alev almış bir genç kızın portresi filmi hakkında ilginç detaylar!

Sinemada eşcinsel temsillerin nadir olduğu şu devirde Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi filmi büyük önem taşıyor. Filmi izlemeden önce bilmenizde fayda olacak detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi filminin konusu temelde odağını iki kadının aşkına çeviriyor.

Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi, 18. yüzyılda bir aristokrat ailenin evlendirilmek üzere olan kızları Héloise’in tablosunu çizecek olan ressam Marianne ile arasındaki ilişkiye odaklanıyor.

Aristokrat aileden gelen Héloise’in tablosu, daha önce hiç görmediği müstakbel eşine yollanacaktır. Bunun için çok ressam evden geçer ama en son eve hizmetçi olarak alınan Marianne işi devralır. Marianne bütün gün boyunca Héloise’e bakmakta ve geceleri de onun yüzünü resmetmektedir. Bu bakışmalar onları birbirine yakınlaştırır.

Ancak filmin konusunu sıradan aşk filmlerinden ayrı bir yerde tutmakta fayda var.

Film, ilk bakışta eşcinsel bir aşkı anlatıyor gibi görünse de hem resim sanatına yer verdiği için estetik bir değere sahip hem de dönemin ruhunu başarılı bir şekilde yansıttığı için takdiri hak ediyor.

Filmin başrol oyuncuları ise Noémie Merlant ve Adèle Haenel. Ayrıca Adéle Haenel, filmin yönetmeni ve senaristi olan Sciamma ile bir ilişki yaşıyor.
6 Aralık’ta vizyona giren film, pek çok sinema mecrası tarafından 2019’un en iyi filmleri arasında gösterildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL