SİNEMA

Ailenin önemini anlatan filmler!

İç açıcı, ilham verici bir film, kolaylıkla bir terapist seansının yerine geçebilir. Özellikle de söz konusu aile problemleri ise. Aşağıdaki  filmler, sıcak bir aile gecesi için mükemmel seçenekler. Tadını çıkarın…

Ailenin önemini anlatan filmler!

İç açıcı, ilham verici bir film, kolaylıkla bir terapist seansının yerine geçebilir. Özellikle de söz konusu aile problemleri ise. Aşağıdaki  filmler, sıcak bir aile gecesi için mükemmel seçenekler. Tadını çıkarın.

Aile Babası (The Family Man)

Bu filmin hafif bir aile komedi-dramı olduğunu düşünüyorsanız, çok şaşıracaksınız. Film, peri masalıymış gibi görünse de ciddi konulara değiniyor ve temel aile değerlerini destekliyor. Kesinlikle iyi bir alkışı hak ediyor.

Bir Erkek Hakkında (About a Boy)

Filmin sloganı şu: “Büyümenin yaşla hiçbir ilgisi yok.” Daha fazla katılamazdık. “Bir Erkek Hakkında”, hayatımızdaki en önemli şeylere – sevgiye, mutluluğa ve aileye – odaklanan son derece dokunaklı bir film.

Aşk ve Küller (Blue Valentine)

“Aşk ve Küller”, ilişkileri kurtarmaya ve mutlu bir aileye bir şans daha vermeye odaklanan bir Amerikan romantik dramı. Başrollerinde Ryan Gosling ve Michelle Williams yer alıyor.

Addams Ailesi (The Addams Family)

Bu fantezi komedi filmi, Addams Ailesi adındaki çizgi filmin uyarlaması – tuhaf ama sevgi dolu evli bir çift ve sayısız akrabaları. Tuhaf görünüyorlar, sürekli siyah giysiler giyiyorlar ve eski malikânelerde yaşıyorlar. Ancak hiçbir şey onların mutluluğunu engelleyemiyor.

İlişki Durumu: Karmaşık (It’s Complicated)

Ders niteliğindeki diyalogları, eğlenceli hikâyeleri ve mizahı ile neşeli ve çok da karmaşık olmayan bir film. 50 yaşını geçen insanların ciddi ve sıkıcı olduklarını düşünüyorsanız, bu filmi izleyin ve tekrar düşünün.

Bulutların Ötesinde (Walk in the Clouds)

Bunun gibi filmleri izledikten sonra, güzelliğin ve sevginin bu çılgın dünyayı hala kurtarabilecek evrensel değerler olduğunu düşünmeye başlıyorsunuz. Harika müzikler, yetenekli oyuncular ve iyi bir hikâye.

Benden Bu Kadar (As Good As It Gets)

“Benden Bu Kadar”, tehlikeli döngülerin içerisine hapsolmuş insanlar hakkında çok romantik bir film. Anlamlı diyaloglar, mükemmel oyunculuklar ve sayısız komik durum, gününüzü aydınlatacak ve herkesin birilerine ihtiyaç duyduğunu yeniden hatırlatacak.

Kramer Kramer’a Karşı (Kramer vs. Kramer)

“Kramer Kramer’a Karşı”, mükemmel aile hayali kuran genç insanları eğitmek için en iyi filmlerden birisi. Hayat, bir çikolata kutusu değil, her aile kendine has dramlar yaşar – aklımızda tutmamız gereken de budur.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL