SİNEMA

Ailenin her şey demek olduğunu kanıtlayan filmler!

Kalbi ısıtan ilham verici bir film, özellikle ailevi sorunlar söz konusu olduğunda terapist ile yapılan bir seansın yerine geçebilir. Corona virüsüfaile sebebiyle pek çok kişi aileleriyle evlerine kapanmış durumda. Evde..

Ailenin her şey demek olduğunu kanıtlayan filmler!

Kalbi ısıtan ilham verici bir film, özellikle ailevi sorunlar söz konusu olduğunda terapist ile yapılan bir seansın yerine geçebilir.

Corona virüsüfaile sebebiyle pek çok kişi aileleriyle evlerine kapanmış durumda. Evde zaman geçirmek için şüphesiz yapılabilecek en iyi aktivitelerden biri ise film izlemek. Özellikle birliğe ve desteğe ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde; ailenizle aranızdaki bağı güçlendirecek, izlediğinizde kalbiniz ısıtacak birbirinden şahane film önelerilerini yazmak istedik.

Her filmin içerisinde sizin için gizlenen mesajlar vardır. Özünü yakalamaya çalışın. Belki de izleyeceğiniz bu film sizin yanlış bir karar vermenize engel olacak. Ailenin her şey demek olduğunu bir kez daha kanıtlayan birbirinden etkileyeceği en iyi aile filmleri…

Wonder / 8.7

Stephen Chbosky’nin yönettiği ve Jack Thorne, Steven Conrad ve Chbosky tarafından yazılan bu film de en iyi aile filmleri listemizde. Film, doğum kusurları ile dünyaya gelen ve ardından pek çok kez ameliyat olan küçük bir çocuğun dış görünüşü yüzünden kendini farklı hissetmesi ancak ailesinin her daim onu desteklemesi üzerine kurulu. Filmin başrollerinde ise Julia Roberts ve Owen Wilson yer alıyor.

Taare Zameen Par / 8.4

Başrollerini Darsheel Safary ve Aamir Khan paylaştığı bu duygu ve anlam yüklü filmin ise konusu şöyle; 8 yaşındaki Ishaan’ın kimse tarafından anlaşılamayan bir hastalığı vardır. Bu nedenle de hem okulda arkadaşlarıyla hem de ailesiyle büyük problemler yaşar. Küçük Ishaan herkes tarafından dışlanır. Ancak resim öğretmeni küçük çocuğu anlar. Resim öğretmeni Ram Sankhar’ın özenle ilgilendiği Ishaan’ın hayatı çok kısa bir sürede değişecektir.

Dangal / 8.4

Gerçek bir hayat hikayesinden esinlenilerek oluşturulan hikaye Hindistanlı güreşçi Mahavir Singh Phogat ve kızlarının hayatını anlatıyor. Sağlam bir güreşçi ve bu spora hayran biri olan Mahavir doğacak erkek çocuğunu dünyanın en büyük güreşçisi yapmak ister. Ancak Mahavir’in iki tane kız çocuğu olur. Kızlarını çok seven Mahavir, onların güreşe yeteneki olduklarını fark eder ve eğitir. Tabii ki o dönemde Hindistan’da kadın güreşçilerin olması oldukça zorludur. Ancak Mahavir bir baba olarak üzerine düşen her şeyi yapar.

The Pursuit of Happyness / 8.0

Gabriele Muccino’nun sinemaya kazandırdığı efsane filmlerden biri olan bu film, gerçek bir hayat hikayesinden uyarlandı. En iyi aile filmleri arasında yer alan bu filmin başrolünde Will Smith ve oğlu jaden Smith’in rol aldığı film ailesine bakabilmek için tüm imkanlarını zorlayan bir adamın hayat hikayesini anlatıyor. Bu süreçte aş karakterimiz oğluyla çok zorlu süreçlerden geçiyor. Ancak oğlunun sevgisi onun için her şey demek ve bu sevgi onu hayallerine çok daha fazla yaklaştırıyor.

As Good As It Gets / 7.7

En iyi aile filmleri arasında yer alan bir başka film de Jack Nicholson’un başrolünde oynadığı “As Good As It Gets”. Bu film kısır çevrelerde sıkışmış insanlar hakkında oldukça romantik bir hikaye anlatıyor. Alışılmış bir düzenin içerisine yeni birini almak oldukça zordur. Ancak aile kavramında önemli olan bunu başarabilmektir. Film yoğun olarak yazar olan Melvin Udall ile garson Carol Connelly’in arasında geçiyor. As Good as It Gets, Jack Nicholson’ın En İyi Erkek Oyuncu Helen Hunt’ın En İyi Kadın Oyuncu Akademi Ödülü’nü kazandığı 1997 yapımı Amerikalı filmi.

Blue Valentine / 7.4

En iyi aile filmleri arasında yer alan bu film ise temelde ilişkilerin nasıl kurtarılacağı ve mutlu bir aileye nasıl bir şans daha verileceğini anlatıyor. Evli bir çift olan Dean (Ryan Gosling) ve Cindy (Michelle Williams)’nin başlangıçta birbirlerine olan aşkı zaman geçtikte azalıyor. Tutkuları körelen çiftin ilişkisi bir armağandan çok bir yük halini alıyor. Çift ilişkilerini kurtarabilmek için zorlu bir süreçten geçiyor.


Facing Windows / 7.3


Ferzan Özpetek’in yönettiği bu İtalyan filmi, evliliği yavaş yavaş parçalanan bir çifti anlatıyor. Bununla birlikte, ‘Facing Windows’ aynı zamanda gerçek benliğinizi nasıl bulacağınız, hayatınızı nasıl değiştireceğiniz ve nihayetinde sahip olduğunuz şeyden memnun olmakla da ilgili. Her şeyi aynı anda değiştirmek kolay bir iş değil ama denemeye değer.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL