MEKANLAR SEYAHAT

Adriyatik’in masalsı kenti!

Berrak denizini ve tarihi dokusunu yaşamla buluşturan Dubrovnik, misafirlerine çok sayıda güzellik vaat ediyor. Dünyada görmeye değer binlerce ülke, şehir ve doğa harikası var. Hırvatistan’ın Dubrovnik şehri de bunlardan biri…

Adriyatik’in masalsı kenti!

Berrak denizini ve tarihi dokusunu yaşamla buluşturan Dubrovnik, misafirlerine çok sayıda güzellik vaat ediyor.

Dünyada görmeye değer binlerce ülke, şehir ve doğa harikası var. Hırvatistan’ın Dubrovnik şehri de bunlardan biri. Son yıllarda milyonlarca turisti kendisine çeken Dubrovnik, aynı zamanda son yılların en fenomen dizilerinden Game of Thrones’un çekildiği üç şehirden de biri.

Adriyatik’in incisi sayılabilecek bu güzel şehrin popüler olmasının ise çok sayıda nedeni var. Bunlardan başlıcaları ise kuşkusuz subtropikal iklimi, harika şehir mimarisi, doğal güzellikleri ve Adriyatik Denizi’ne paralel sahilleri.

Yürüyüş ayakkabılarınızı hazırlayın, çünkü bu güzel şehirde gezmek için çok güzel yerler var.

UNESCO’nun kültür mirası listesinde bulunan Dubrovnik’te, 14. yüzyılda açılan Avrupa’nın en eski eczanesi ise Fransisken Manastırı’nın içinde bulunuyor.

Yürümekten yorulduğunuzda, liman boyunca bulunan kafelerden birine oturarak, güzel deniz ürünlerinden ve leziz tatlılardan yiyebilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL