Aktüel

Adası olan ünlüler!

Ricky Martin – Angra dos Reis Adası, Brezilya Dünyaca ünlü Porto Riko’lu şarkıcı Ricky Martin, milyonlarca hayran kitlesi ile en başarılı sanatçılar arasında yer almaktadır. Yüksek rakamlarda kazanç elde eden..

Adası olan ünlüler!

Ricky Martin – Angra dos Reis Adası, Brezilya

Dünyaca ünlü Porto Riko’lu şarkıcı Ricky Martin, milyonlarca hayran kitlesi ile en başarılı sanatçılar arasında yer almaktadır. Yüksek rakamlarda kazanç elde eden Martin, 2008 yılında Brezilya kıyılarında bulunan Angra dos Reis adasını satın almıştır. Latin pop şarkıcısı Ricky Martin bu muazzam doğa harikası için tam 8 milyon dolar para ödemiştir.

Shakira – Bonds Cay, Bahamalar

Lübnan asıllı Kolombiyalı şarkıcı Shakira, 90’lı yılların sonunda patlama yapan Latin pop ve Latin rock müziğinin en önemli isimleri arasında yer almaktadır. Dansçı kimliğiyle de bilinen ünlü yıldız, 2011 yılında Bahamalar’dan aldığı adası ile çok konuşulmuştur. Shakira’nın 500 dönümlük doğa harikası için 15 milyon dolar para ödediği söylenmiştir.

Michael Schumacher – Yapay Ada, Dubai

Michael Schumacher, şimdiye kadar yaşamış en başarılı yarış pilotu olarak bilinmektedir. Michael, Formula 1 yarışlarında kazandığı şampiyonlukları ile milyonlarca hayran kazanmayı başarmıştır. Bu hayranlarından biri, Dubai’de yer alan yapay adayı Schumacher’a hediye veren Dubai Kraliyet Prensi Şeyh Muhammed bin Rashid Al Maktoum’dur. Normal görünmesine rağmen tamamen yapay olan ada, 7 milyon dolarlık değeri ile dudak uçuklatmaktadır.

Angelina Jolie – Petra Adası

Hollywood yıldızı Angelina Jolie, eski eşi Brad Pitt’in 50. yaş gününde ada satın almıştır. Adanın en büyük özelliği kalp şeklinde görünümü ve yalnızca helikopterle ulaşılabiliyor olmasıdır. Toplam 12 milyon dolarlık fiyatı ile dudak uçuklatan bu doğa harikası, 2016 yılında çiftin ayrılması ile gizemini korumaktadır.

Nicolas Cage – Leaf Cay Adası, Bahamalar

Romantik komedi, dram, bilim kurgu ve aksiyon filmleriyle tanınan ünlü Amerikalı yıldız Nicolas Cage, adası olan ünlüler listemizde yer alıyor. Bahamalar’dan 3 milyon dolara ada satın alan ünlü, tropikal bitki örtüsü ve uzun kum plajı ile adeta bir cennete sahiptir.

Johnny Depp – Pound Cay Adası, Bahamalar

1980 yılında yayınlanan “21 Jump Street” dizisi ile ünlenen Johnny Depp, aradan geçen zamanın ardından Hollywood’un en ünlü isimlerinden biri olmayı başarmıştır. Servetine servet katan başarılı oyuncu, 2004 yılında Bahamalar’dan 3.6 milyon dolara ada satın almıştır. Exumas Adaları’ndan biri olan Pound Cay, Nicolas Cage’in Leaf Cay adasına komşudur.

Leonardo DiCaprio – Blackadore Caye Adası, Belize

Amerikalı oyuncu ve yapımcı Leonardo DiCaprio, 1990 yılında başladığı kariyerinden bu yana milyonlarca dolarlık harcamaları ile bilinmektedir. Ünlü oyuncu 2005 yılında Belize’deki adaya 1,75 milyon dolar ödeyerek harcamalarına bir yenisini daha eklemiştir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL