SİNEMA

Açlık Oyunları için seri film geliyor!

Açlık Oyunları serisinin öncesini anlatacak yeni filmin hazırlıklarına resmen başlandı. Açıklamayı serinin yapım şirketi Lionsgate yaptı. Film serisinin uyarlandığı üçleme roman serisini kaleme alan Suzanne Collins’in aynı evrende geçen yeni romanı “The..

Açlık Oyunları için seri film geliyor!

Açlık Oyunları serisinin öncesini anlatacak yeni filmin hazırlıklarına resmen başlandı. Açıklamayı serinin yapım şirketi Lionsgate yaptı.

Film serisinin uyarlandığı üçleme roman serisini kaleme alan Suzanne Collins’in aynı evrende geçen yeni romanı “The Ballad of Songbirds and Snake” ABD’de 19 Mayıs’ta raflarda olacak. Roman ve gelecek film, seride başkan olarak yer alan Coriolanus Snow’un 18 yaşındaki haline odaklanıyor. Panem’deki başkanlığını ilan etmeden yıllar önce yakışıklı ve çekici Coriolanus, ailesinin zor zamanlardan geçtiği bir dönemde cazip bir teklif alıyor: 10. Açlık Oyunları’nda akıl hocası olmak. Ancak fakirliğiyle bilinen 12. Bölge’den bir kız kendisine atanıyor.

Serinin üç filmini yöneten Francis Lawrence yeni filmi de yönetecek. Collins tretmanı, Oscar ödüllü senarist Michael Arndt (Little Miss Sunshine) ise senaryoyu kaleme alacak. Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Woody Harrelson ve Elizabeth Banks gibi isimlerin yer aldığı Açlık Oyunları serisi yaklaşık 3 milyar dolar gişe hasılatı elde etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL