SİNEMA

365 gün filmi hakkında bilmeniz gerekenler!

Netflix, pek çok dizi ve filmi kullanıcılarıyla buluşturuyor. Online dizi ve film platformu Netflix, pek çok başarılı yapımı izleyicilerle buluşturuyor. Platformda, Türkiye’nin haftalık gündemleri ve en çok izlenenler de yer..

365 gün filmi hakkında bilmeniz gerekenler!

Netflix, pek çok dizi ve filmi kullanıcılarıyla buluşturuyor.
Online dizi ve film platformu Netflix, pek çok başarılı yapımı izleyicilerle buluşturuyor. Platformda, Türkiye’nin haftalık gündemleri ve en çok izlenenler de yer alıyor. Pek çok türde dizi ve filmin izlenebildiği Netflix’te geçtiğimiz hafta yeni bir film izleyicilere sunuldu. Film beğenildiği kadar eleştirildi de. Erotik sahneler içeren filmin eleştirilme nedeniyse baş erkek karakterin kadın karaktere karşı tutumuydu. 365 Gün (365 Dni) filmi hakkında merak edilenleri yazdık. 365 Gün filminin konusu nedir, oyuncuları kimler? Detaylara birlikte bakalım.

Geçtiğimiz haftalarda Netflix üzerinden yayına sunulan 365 Gün (365 Dni) filmi büyük ilgi gördü. Polonya yapımı erotik dram filmi olan 365 Gün, Barbara Białowąs tarafından yönetildi.

Filmin konusu ise Blanka Lipińska tarafından yazılan üçlemenin ilk romanına dayanıyor. İzleyenlerin Fifty Shadows of Grey’den esintiler bulduğu film; bir mafya üyesi ile bir kadının sıra dışı aşkını anlatıyor.
Polonya yapımı olan ve ilk kez bu yılın şubat ayında gösterime giren 365 Gün (365 Dni) filminin konusu ise şöyle:

Sicilya Mafya ailesinin bir üyesi olan genç ve yakışıklı Massimo Torricelli, babasının öldürülmesinin üzerine onun yerine geçiyor. Genç bir kadın olan Laura ise, Verşova’da lüks bir otelde satış direktörü olarak çalışıyor. Erkek arkadaşı Martin ile ilişkisine son bir şans veren Laura, sevgilisi ve birkaç arkadaşı ile birlikte Sicilya’ya gidiyor. Bu kısa tatilde ise Laura hayatını değiştirecek olan Massimo ile tanışıyor. Luara’ya aşık olan Massimo onu adanın en tehlikeli bölümüne kaçırıp kendisine aşık olması için ondan 365 gün süre istiyor. Son derece dominant bir karakter olarak karşımıza çıkan Massimo Torricelli ve Laura arasında son derece tutkulu bir yakınlaşma başlıyor.Filmin yönetmenliğini Barbara Białowąs ve Tomasz Mandes üstlendi. Film, Lehçe ve İtalyanca dillerinde çekildi. 365 Gün filminin senaryosu ise Barbara Białowąs, Tomasz Mandes, Blanka Lipinska ve Tomasz Klimala tarafından kaleme alındı.

Filmin başrollerinde genç oyuncular Michele Morrone ve Anna Maria Sieklucka yer alıyor. Morrone Massimo karakterine, Sieklucka ise Laura karakterine hayat veriyor.Michele Morrone; İtalyan ve Polonya filmlerinde yer alan bir İtalyan aktör, model ve şarkıcı. Anna-Maria Sieklucka ise Polonyalı bir aktris ve şarkıcı. Filmde ayrıca Bronislaw Wroclawski, Otar Saralidze, Magdalena Lamparska ve Natasza Urbanska gibi Polonya ve İtalyan sinemasından ünlü isimler de yer alıyor.

IMDB puanı 3.7 olan film, izleyicilerin bir kısmı tarafından beğenilirken bir kısmı tarafından da içerdiği şiddet sahneleriyle eleştirildi.
Filmin Stockholm Sendromu’nu yücelttiği şeklinde yorumlar yapıldı. Film pek çok kesim tarafından eleştiri aldı. Özellikle pornografik sahnelerin, kadınları aşağılayıcı ögelerin yer alması ve manipülatif bir ilişkiyi özendirmesi tartışıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL