MEKANLAR SEYAHAT

2020’de gidilmesi gereken en iyi 7 rota!

Dünyaca ünlü seyahat sitesi Lonely Planet, 2020 yılında öne çıkacak tatil rotaları listesini hazırladı. İşte 2020’de ziyaret edilmesi gereken en iyi 7 tatil rotası. 7- HOLLANDA Hollanda, gezilecek yerler konusunda..

2020’de gidilmesi gereken en iyi 7 rota!

Dünyaca ünlü seyahat sitesi Lonely Planet, 2020 yılında öne çıkacak tatil rotaları listesini hazırladı. İşte 2020’de ziyaret edilmesi gereken en iyi 7 tatil rotası.


7- HOLLANDA


Hollanda, gezilecek yerler konusunda Avrupa’nın en çok çeşitliliğe sahip ülkelerinden birisidir. Dünyaca su ünlü kanalları, müzeleri ve eğlence merkezleri ile Hollanda her tarzdan gezgine hitap edecek birçok alternatife sahip.

6- KOSTA RİKA


Kuzeyinde Nikaragua, güneydoğusunda Panama, batısında Büyük Okyanus, doğusunda ise Karayip Denizi’yle komşu olan Kosta Rika, Orta Amerika‘nın doğal güzellikleriyle öne çıkan ülkelerinden.

5- SVAZİLAND

Svaziland Krallığı, Afrika’nın güneyinde yer alan, kıtanın en küçük ülkelerinden biri, bazen Eswatini olarak da adlandırılıyor. Afrika’nın en kibar ve sıcak insanlarının yaşadığı, en barışçıl ülkelerinden biri olmasıyla bilinen Swaziland, kralının eşleri ve kadınları ile de ünlü olup, dünyada halen mutlak monarşi ve krallıkla yönetilen birkaç ülkeden biri.

4- ARUBA ADASI / KARAYİPLER


Venezuela’nın kuzeyinde yer alan Aruba Adası Karayipler’in incisi olarak biliniyor. Aruba, beyaz kumlu plajları, berrak suları, nefes kesen çöl manzaraları ve volkanik kaya oluşumları ile tanınan farklı bir ada.

3- KUZEY MAKEDONYA


Kuzey Makedonya, Balkan, Yunan, Romalı, Osmanlı kültürel özellikler ve dev imparatorlukların mirasını taşıyor. Son yıllarda özellikle Ohrid Gölü ve çevresindeki tarihi Ohrid şehri ile adından söz ettiriyor.


2- İNGİLTERE


Birleşik Krallık‘ın kurucu ve en kalabalık ülkesi olan İngiltere, dramatik doğal güzelliklerinden muhteşem sahillerine, tarihi yerlerinden kültürel merkezlerine dek, kendine özgü cazibesi ve karakteriyle de turistlerin gönlünü çalıyor.

1- BHUTAN


Himalaya Dağları’nın doğusunda yer alan bir Güney Asya ülkesi olan Bhutan, muhteşem mimarisiyle hayranlık uyandıran tapınakları, enfes doğası ve kendine has kültürel dokusuyla öne çıkıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL