MEKANLAR SEYAHAT

Mısır turizmde Türkiye’ye karşı avantaj sağlayacak!

Rusya, beş buçuk yıllık aranın ardından Mısır’ın Kızıldeniz kıyılarındaki iki turistik destinasyona uçuşları yeniden başlatıyor. Kremlin koronavirüs gerekçesiyle Türkiye’ye uçuşları 1 Haziran’a kadar askıya almıştı. Rusya’dan uçuşların başlamasıyla Mısır’ın turizmde..

Mısır turizmde Türkiye’ye karşı avantaj sağlayacak!

Rusya, beş buçuk yıllık aranın ardından Mısır’ın Kızıldeniz kıyılarındaki iki turistik destinasyona uçuşları yeniden başlatıyor. Kremlin koronavirüs gerekçesiyle Türkiye’ye uçuşları 1 Haziran’a kadar askıya almıştı. Rusya’dan uçuşların başlamasıyla Mısır’ın turizmde Türkiye’ye karşı avantaj sağlayacağı değerlendirmeleri yapılıyor.

Rusya, Türkiye ile Ukrayna konusunda gerginlik yaşanan bir dönemde koronavirüs pandemisini gerekçe göstererek Türkiye’ye uçuşları 15 Nisan’dan başlayarak 1 Haziran’a kadar askıya aldığını açıklamıştı. Bu kararın Türkiye’ye yaklaşık 500 bin Rus turiste mal olacağı hesaplanıyor. Bu turistlerin Türkiye’ye alternatif olarak Mısır seçeneğini değerlendirebileceği belirtiliyor.

Rusya, Sina Yarımadası’nda bir Rus yolcu uçağının düşürülmesi üzerine 2015 yılında Mısır’a askıya aldığı uçuşları yeniden başlatıyor. Kremlin’den yapılan açıklamada Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Mısırlı mevkidaşı Abdülfettah Sisi ile Cuma günü bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği ve Kızıldeniz kıyısındaki Şarm el Şeyh ve Hurgada’ya doğrudan uçuşların yeniden başlatılmasının planlandığı bildirildi.

Açıklamada, “Mısır havaalanlarında havacılık güvenliği alanında yüksek standartları sağlamak üzere yürütülen ortak çalışmaların tamamlanmasıyla, Rusya ile Mısır arasında hava bağlantılarının tam formatta yeniden oluşturulması konusunda ilke anlaşmasına varılmıştır” denildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL