DİZİ VİDEOLAR

Kobay Tavşanı Anlatan Çarpıcı Kısa Film!

Save Ralph filmi ile bir kez daha gördük ki, insanlığımız için aşmamız gereken çok engel var. Çünkü bu engelin ta kendisi biziz. Aydınlık bir gelecek için aklını esaret altında tutmak..

Kobay Tavşanı Anlatan Çarpıcı Kısa Film!

Save Ralph filmi ile bir kez daha gördük ki, insanlığımız için aşmamız gereken çok engel var. Çünkü bu engelin ta kendisi biziz.

Aydınlık bir gelecek için aklını esaret altında tutmak istemeyen birey bilimin rehberliğine güvenir. Ancak bu noktada bir ikilemin ortaya çıkması da kaçınılmaz olabilir. Konumuzu didaktik bir türe sokup sıkıcı hale getirmemek adına palas pandıras konuya girelim; örneğin, toplumların rehberi olması gereken bilimin (Bilimsel önlüğün kisvesine girerek ticari kaygılar güdenleri ise merak etmeyin! Çünkü o konuya da dokundurmak zorunda kalacağız) insanlığın faydası başlığı altında yaptığı hayvan deneyi ve bu kapsamda bize, yarattığımız vahşeti gösteren Save Ralph isimli kısa film.

https://www.youtube.com/watch?v=Mkzbbr9Wx_w&ab_channel=VeterinerZeno

Uzun cümlelerde yaptığımız yukarıdaki girizgah aslında konunun ciddiyeti ile paralellik taşıyor. Çünkü sözde bizim faydamıza olan deneyler ticari çıkarların ötesine geçmeyip nice cana mal oluyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL